موشن گرافیک

سلام . حتما سوال شده که این موشن گرافیک که میگن چیه ؟ به چه کاری میاد ؟ چطوری ساخته میشه ؟ حالا چرا باید از تیزر موشن گرافیک استفاده کنم ؟

 

 

 

 

 

 

گرافیک متحرک به صورت عامیانه جذاب کردن همون گرافیکی مثل پوستر یا تراکت یا تصویر توی کتابی که قبلا خیلی دیدین و استفاده کردید اما این بار همون جزییات را متحرک و جذاب میبینید همراه با صدای گوینده و افکت , پس سختش نکنید توی موشن گرافیک هر همون جزییات گرافیکی که همه جا میبینید رو میتونیم متحرک , جذاب و مفهومی تر کنیم

 

 

 

موشن گرافیک به چه کار میاد ؟

 

موشن گرافیک حرفه ایی پروژه ساختمانی

 

کمی فکر کنیم میبینیم دیگه تبلیغات چاپی قدیمی و در کل روش های تبلیغات قدیمی خیلی خسته کنندس و اصلا کسی نگاه نمیکنه و در عوض غوغا فضا مجازی و اینترنت مردم همش دنبال کلیپ دیدن هستن پس یکی از کاربرد مهم موشن گرافیک جذاب تر کردن تبلیغ هست .

 

خب تا اینجا فهمیدیم که موشن گرافیک میتونه همون مطالب و گرافیک قدیمی را متحرک کنه و البته جذاب تر ولی خب این متحرک سازی و جذاب تر شدن کارایش تو این هست که تو رساندن مطالبی سخت و خسته کننده خیلی کمک میکنه و یکی از کاربرد دیگه اش بحث تبلیغات هست .

 

 

 

موشن گرافیک را چطور میسازن ؟

 

ساخت موشن گرافیک ابتدا از نیاز سنجی و ایده شروع میشه که اصلا چی میخواهیم و چی بشه و قدم بعدی با استفاده از نرم افزار های طراحی گرافیکی مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور تصاویر و المان ها آماده میشه بعد طبق سناریو و ایده با نرم افزاری مثل افتر افکت متحرک سازی انجام میشه و به قول معروف موشن میسازیم و در نهایت با استفاده از نرم افزار میکس مثل پریمیر کلیپ خروجی افتر افکت را با صدا و افکت میکس میکنیم .

 

 

 

چرا باید از موشن گرافیک استفاده کنم ؟

 

جواب سوالمون در همین مطلب که اگر به جای متن های خسته کننده, همین مطالب به موشن گرافیک تبدیل میشد چقدر مفهومی تر و جذاب میشد .