موشن گرافیک زعفران

موشن گرافیک زعفران زعفرانیه

تیزر موشن گرافیک زعفران زعفرانیه به مناسبت سالگرد تاسیس شرکت

موشن گرافیک زعفران

موشن گرافیک زعفران زعفرانیه که با مناسبت سالگرد تاسیس شرکت ساخته شد موشن گرافیک ایکون محور ما هست که با المان های گرافیکی و موشن ساخته و با گوینده حرفه ایی تکمیل شده.

زعفران ادویه ای خوشبو، خوشرنگ و درمانگر است که قدمتی طولانی در صحنه‌ی تاریخ دارد. محققین ، تاریخچه زعفران را در دامنه‌های زاگرس ایران و از دوران هخامنشی کشف کرده اند. برخی از افسانه های هندوستان زعفران را ادویه‌‌ای هندی میدانند که ارمغان بهشتی حضرت آدم بوده است که در هند فرود آمده است. اما اگر بخواهیم از افسانه دور شویم بهتر است به باستان شناسان تاریخ تکیه کنیم.

رویشگاه اصلی زعفران، دامنه های زاگرس در ایران به ویژه الوند می باشد. قدیمی ترین اسناد درباره‌ی زعفران از طریق دیواره نگاره‌های یک ستون حکاکی شده در دوران هخامنشیان بدست آمده است. بر روی این ستون نام چند ادویه از جمله زعفران نیز دیده شده است.

نام علمی زعفران کروکوس ساتیوس می باشد و از خانواده زنبقیان محسوب می شود. در بعضی از منابع اینگونه آمده که کلمه کروکوس از کریکوس گرفته شده است و این واژه (کریکوس) برای منطقه ای در نواحی سیلیسا در نواحی شرقی مدیترانه می باشد. تاریخچه زعفران در منابع پهلوی به پارسی( کرکم ) شناخته شده است. واژه زعفران، کلمه ای عربی است و شاید هم معرب باشد

دیدگاهتان را بنویسید