طراحی کاراکتر پسربچه

طراحی کاراکتر پسربچه برای استوری موشن

منظور از استوری موشن و موشن گرافیک چیست؟

طراحی کاراکتر پسربچه برای استوری موشن

منظور از استوری موشن و موشن گرافیک چیست؟

منظور از موشن گرافیک چیست؟

منظور ما از موشن گرافیک، یک ویدئوی گرافیکی شبیه به انیمیشن‌‌های دوبعدی یا فلت هست. در این نوع از موشن، به ندرت از عناصر ویدئویی یا تصویری واقعی (مثل فیلم ضبط شده و عکس) استفاده می‌شه و عمده کار از عناصر گرافیکی یا انیمیشنی تشکیل می‌شه. برخلاف انیمیشن، در موشن گرافیک اولویت با انتقال “پیام” هست. از موشن گرافیک عمدتا برای تبلیغ و آموزش استفاده میشه. چون میتونه در کوتاهترین زمان ممکن، اطلاعات لازم رو به شکلی جذاب، ماندگار و واضح به مخاطب منتقل کنه.

موشن گرافیک داستانی یا توضیحی

عمده ی موشن گرافیک های “تبلیغاتی” و “آموزشی” به دو صورت “داستانی” یا “توضیحی” تولید میشن.

۱- موشن گرافیک های داستانی، عمدتا از قصه، شخصیت و دوبله تشکیل شده اند و نزدیک به فضای انیمیشن هستند. در این نوع از موشن گرافیک، پیام تبلیغاتی یا آموزشی به صورت غیر مستقیم و با استفاده از قصه منتقل میشه. علت استفاده از این نوع موشن، جذابیت بیشتر برای عموم مردم هست.

۲- موشن گرافیک های توضیحی، تمرکز بیشتری به انتقال مستقیم پیام دارند و در یک زمان واحد، پیام بیشتری رو میتونند منتقل کنند. هرچند ممکنه در موشن گرافیک‌های توضیحی، کاراکتر وجود داشته باشه ولی عمدتا “شخصیت” و ” قصه” نداره!

۳- موشن گرافیک های ترکیبی، در این نوع از موشن تلاش میشه از ظرفیت دو حالت قبلی استفاده بشه؛ مثلا بخشی از موشن گرافیک به صورت داستانی و بخشی توضیحی ساخته میشه.

اینکه چه نوع موشن گرافیکی باید برای شما ساخته بشه، بستگی به محتوای موشن گرافیکتون داره. یعنی اینکه ویدئوی تبلیغاتی موشن گرافیک شما باید چه پیامی رو به چه مخاطبی عرضه کنه؟ میخواید با قصه صحبت کنید یا یه راست برید سر اصل مطلب؟

در مواردی نیز نظر و سلیقه کارفرما(سفارش دهنده موشن گرافیک) تعیین کننده است. برخی از کارفرماها دوست دارند موشن گرافیک اونها به صورت فانتزی و جذاب و خنده‌دار باشه و برخی تمایل به یک کار رسمی و جدی دارند. درسته که ما (به عنوان تولید کننده موشن گرافیک) برای شما توضیح میدیم که چه چیزی به نظرمون خوبه ولی در نهایت این نظر و سلیقه شما هست که اجرا میشه

چند نکته کوتاه درباره موشن گرافیک

  1. موشن گرافیک های داستانی و توضیحی معمولا همراه با موسیقی و صدای راوی هستند‌.
  2. سناریو یا متن موشن گرافیک بعضا توسط ما و بعضا توسط کارفرما نوشته و تهیه می‌شه.
  3. در برخی موارد صدای راوی یا نریتور نیز توسط کارفرما ارائه می‌شه.
  4. موشن گرافیک ها سطوح مختلفی دارند و بعضا از نرم افزارهای مختلفی برای تولید آن استفاده میشود. ما عمدتا از نرم افزارهای افترافکت و ایلاستریتور برای تولیدات موشن گرافیک خود استفاده می‌کنیم.
  5. جهت برآورد آنلاین قیمت موشن گرافیک اینجا کلیک کنید و جهت سفارش موشن گرافیک به گروه «موشن فوری» با ما تماس بگیرید؛ ۰۹۳۹۷۱۴۳۲۸۴

هزینه یک سفارش موشن گرافیک، پس از صحبت با مشتری و براساس زمان موشن گرافیک، نوع موشن گرافیک، بودجه مشتری و زمان تحویل کار تعیین می‌گردد.

در انتهای این بخش دعوت میکنم یکی از موشن گرافیک های تولیدی توسط موشن فوری رو مشاهده کنید. (جهت مشاهده همه آثار موشن ما به صفحه “نمونه موشن ها” مراجعه کنید.)

منظور از استوری موشن چیست؟

منظور ما از استوری موشن، ویدئوهای کوتاه ۱۵ ثانیه ای، مناسب برای قرارگیری در “استوری” اینستاگرام می‌باشد. معمولا ابعاد این آثار عمودی هست.

ما برخی از این نمونه ها رو در سایتمون گذاشتیم که میتونید از اینجا مشاهده کنید. استوری موشن هم یکی از انواع موشن گروه «زیروفریم» هست که با قیمت بسیار مناسب به اشخاص یا شرکت های مختلف ارائه می‌گردد. هرچند شما میتونید جهت تقویت برند شخصی خود از این قابلیت استفاده کنید. در این نوع از موشن گرافیک به سختی میتونیم داستان داشته باشیم، چون زمانمون محدوده. ولی میتونیم با استفاده از تصاویر متعدد، متن جذاب و انیمیت مناسب، اثر کوتاه و جذابی رو تولید کنیم.

برای ثبت سفارش استوری موشن یا طراحی کاراکتر ، با شماره زیر تماس بگیرید یا از طریق واتساپ یا ایتا با ما در ارتباط باشید .

۰۹۳۹۷۱۴۳۲۸۴

دیدگاهتان را بنویسید